Lecimy KLM z Gdańska do Amsterdamu

KLM uruchomił loty z Gdańska do Amsterdamu w połowie maja 2017 roku. Połączenie cieszy się tak dużą popularnością, że od sezonu zimowego przewoźnik będzie oferował loty do Holandii dwa razy dziennie. Dzięki nowej trasie możemy nie tylko zaplanować krótki wypad do Amsterdamu, ale przede wszystkim skorzystać z bogatej siatki połączeń KLM. Z oferty KLM skorzystaliśmy planując weekendowy wyjazd do Holandii. Jesteście ciekawi, jaki serwis oferuje KLM na lotach z Gdańska do Amsterdamu?

Połączenie z Gdańska do Amsterdamu obsługiwane jest obecnie samolotami Embraer 190, należącymi do KLM Cityhopper. Samolot zabiera na pokład 100 pasażerów: pierwsze rzędy zarezerwowane są dla podróżujących w klasie biznes, dostępne są także miejsca Economy Comfort Zone, pozostała część samolotu przeznaczona jest dla pasażerów klasy ekonomicznej. Kupując bilet w najtańszej taryfie możemy zabrać ze sobą tylko jedną sztukę bagażu podręcznego oraz jeden drobny przedmiot osobisty. Warto zapisać się również do programu Flying Blue, w którym możemy zbierać mile i zyskujemy dodatkowe korzyści w postaci większego limitu na bagaż rejestrowany.

Wejście na pokład samolotu na lotnisku w Gdańsku odbywa się przez rękaw. Samolot do Amsterdamu wypełniony jest niemal całkowicie.

Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwa dwuosobowy zespół: personel jest sympatyczny, komunikatywny i z uśmiechem dba o pasażerów, również tych najmłodszych.  Krótko po osiągnięciu wysokości przelotowej rozpoczyna się serwis pokładowy. Podczas 1,5 godzinnego rejsu otrzymujemy zimne przekąski oraz napoje (do wyboru: zimne lub ciepłe, bez- lub alkoholowe).

Osobiście bardzo lubię Embraery – są ciche, wygodne, oferują sporo miejsca na nogi. Dobrze się nimi lata, szczególnie na takich dość krótkich trasach. Rejs do Amsterdamu upływa w miłej atmosferze. Po niecałej godzinie loty rozpoczynamy zniżanie do lądowania na lotnisku Schiphol. Jest szansa, że będziecie mogli zobaczyć samoloty lądujące równolegle na drugim pasie.

Po wylądowaniu w porcie lotniczym Schipol do terminala jesteśmy przewożeni autobusami. Lotnisko jest dość rozległe, więc może to zająć dłuższą chwilę.

Z lotniska Schipol do centrum najszybciej dojedziemy pociągiem – podróż zajmuje nawet niecałe 15 minut, a za przejazd w jedną stronę zapłacimy 5,20 EUR.

Odprawa rejsu powrotnego z Amsterdamu do Gdańska odbywa się z części terminala 1A, która jest oddalona o dobrych kilkanaście minut spacerem od stacji kolejowej. Przy okazji sprawdzić możecie jak działają skanery całego działa na lotnisku Schipol.

Lot łapie nieco opóźnienia, gdyż zagubione zostały gdzieś bagaże pasażerów przesiadających się z innych rejsów, na szczęście odnajdują się w 20 minut i możemy ustawić się w kolejce do startu. Rejs powrotny trwa mniej niż 1,5 godziny i koniec końców w Gdańsku lądujemy punktualnie.

Kto z Was skorzystał już z połączenia KLM z Gdańska? Lecieliście gdzieś dalej w świat z KLM?

 

Top