Stavanger za 88 PLN + jak dotrzeć na Preikestolen

W maju oraz w czerwcu możemy zaplanować podróż do Norwegii – tanie loty z Gdańska do Stavanger za 88 PLN w dwie strony oferują nam linie lotnicze Wizz Air. Cena obowiązuje dla członków Discount Club, przy dowolnej metodzie płatności (Visa, MasterCard, przelew bankowy) i przy podróży tylko z małym bagażem podręcznym (o wymiarach 42 x 32 x 25 cm). Duży bagaż podręczny jest płatny.

Przeloty z Gdańska do Stavanger

Naszą podróż z Gdańska do Stavanger za 88 PLN w dwie strony możemy zaplanować w terminach:

  • 21 – 26 maja
  • 23 – 26 maja
  • 4 czerwca*
  • 4 – 11 czerwca
  • 11 czerwca*

* – kilkugodzinny wypad do Stavanger

tanielotystavanger

Noclegi

Najtańsze noclegi znajdziecie korzystając z naszej wyszukiwarki hoteli. Warto również sprawdzić ofertę noclegów w serwisie airbnb – korzystając z naszego polecającego linku otrzymacie przy pierwszej rezerwacji 78 PLN zniżki (minimalna kwota rezerwacji 59 EUR).
>>> Wyszukiwarka hoteli
>>> airbnb

Auto

Ze Stavanger na Preikestolen

Z lotniska na przystań promową w Stavanger dojedziemy w 30 minut korzystając np. z austobusów Flybussen. Cena biletu w jedną stronę wynosi 110 NOK, w dwie strony – 160 NOK od osoby.

>>> Sprawdź rozkład Flybussen

Ze Stavanger wyruszamy następnie promem do Tau (kursują nawet co pół godziny w zależności od pory dnia), podróż trwa ok. 40 minut, bilet w jedną stronę kosztuje 47 NOK. Po dopłynięciu do Tau musimy wsiąść w autobus, który po ok. 20 minutach jazdy dociera na parking, skąd możemy rozpocząć naszą pieszą wyprawę na Preikestolen.

>>> Sprawdź rozkład promów z Stavanger do Tau
>>> Sprawdź cennik promów z Stavanger do Tau

Trasa liczy 3,8 km, podczas której wspinamy się 350 metrów w górę – wędrówka w jedną stronę zajmuje ok. 2 godzin. Warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie, gdyż miejscami trasa jest dość stroma i śliska.


DSC04629

Korzystasz z naszych propozycji? Udało Ci się złapać fajną okazję?
To postaw mi kawę i wracaj po więcej tanich lotów z Gdańska :)

Korzystasz z naszych propozycji? Udało Ci się złapać fajną okazję? To postaw mi kawę :)

To może Ciebie zainteresować

Leave a Comment