Poradnik: Jak rezerwować bilety Ryanair

Prezentujemy kolejny odcinek poradnika, w którym przedstawimy jak krok po kroku dokonać rezerwacji biletów na przeloty liniami Ryanair.

Bilety rezerwujemy na stronie Ryanair. W wyszukiwarce wybieramy interesujący nas lot – w naszym przypadku będzie to połączenie w jedną stronę z Gdańska do Oslo Rygge. Zaznaczając opcję „Elastyczna podróż” będziemy mieli podgląd cen biletów na kilka dni przez i po naszej wybranej dacie. Akceptujemy warunki korzystania ze strony Ryanair i przechodzimy do kolejnego etapu.

Ryanair wymaga potwierdzenia, że jesteśmy faktycznie fizyczną osobą, która chce zarezerwować bilet – w tym celu musimy przepisać podany na obrazku kod.

Pojawia nam się tygodniowy podgląd lotów na trasie Gdańsk – Oslo. Wybieramy interesującą nas datę i cenę biletu.

W następnym kroku podajemy swoje imię oraz nazwisko (bez polskich znaków) i wybieramy, czy chcemy podróżować z bagażem podręcznym (0 sztuk bagażu) lub zapłacić za przewóz bagażu rejestrowanego (do wyboru 15kg lub 20 kg).

Zaznaczamy, że nie chcemy korzystać z opcji pierwszeństwa wejścia na pokład (płatne 24 PLN za pasażera za lot).

W okienku „Kup ubezpieczenie podróżne” na rozwijanej liście szukamy pozycji „Ubezpieczenie podróżne nie jest wymagane” – znajdziemy ją na samym końcu.

W okienku SMS/potwierdzenie z numerem rezerwacji zaznaczamy opcję „Nie chcę otrzymywać wiadomości SMS z moim numerem rezerwacji oraz szczegółami lotu.”. Numer rezerwacji zostanie nam przesłany na adres e-mail. Zaznaczamy pole „Ważne” i przechodzimy do następnej strone.

Wyskoczy nam okienko, w którym Ryanair ponownie oferuje nam wykupienie ubezpieczenia podróżnego – musimy ponownie z niego zrezygnować klikając w szary przycisk „Nie dziękuję, zaryzykuję„.

W kolejnym kroku rezygnujemy z możliwości zakupu torby podręcznej akceptowanej przez Ryanair poprzez zaznaczenie opcji „Żadne„.

W kolejnym etapie rezygnujemy z możliwości wypożyczenia auta, które sugeruje nam Ryanair – klikamy przycisk „Nie, dziękuję„.

Udało nam się dotrzeć do ostatniego już etapu rezerwacji biletów – podajemy adres e-mail, na który zostanie przesłane potwierdzenie rezerwacji oraz numer telefonu (w przypadku zmiany planów podróży z winy Ryanair, zostaniemy o tym poinformowani telefonicznie). Wybieramy sposób płatności – jeśli zdecydujemy się na płatność kartą debetową (np. Visa Electron, MasterCard PrePaid) to ostateczna cena biletu wyniesie nas 4 PLN.

Jeśli zapłacimy kartą kredytową, to zostanie doliczona opłata w wysokości 2% wartości ceny biletu – zapłacimy za niego 4,08 PLN.

Uzupełniamy dane dotyczące naszej karty i klikamy przycisk „Kup teraz”. Autoryzacja naszej karty może potrwać do 45 sekund. Potwierdzenie naszej rezerwacji powinno dość szybko znaleźć się w naszej e-mailowej skrzynce pocztowej (jeśli się nie pojawi warto zajrzeć do SPAMu).

 

To może Ciebie zainteresować

Leave a Comment