Zorza Polarna i koło podbiegunowe za 228 PLN

Zima, a w szczególności nadchodzące miesiące stycznia i lutego to świetna okazja na podziwianie zorzy polarnej w okolicach koła podbiegunowego. Jeden z naszych czytelników podrzucił nam świetny pomysł, jak dotrzeć z Gdańska (drogą lotniczo-kolejową) do miejscowości Bodo w północnej Norwegii, tuż za kołem podbiegunowym, gdzie zimą najlepiej można podziwiać zorzę polarną, a latem białe noce.

Z Gdańska lecimy liniami Wizz Air do Trondheim, za bilety zapłacimy 8 PLNw dwie strony. Dostępnych jest wiele terminów, zatem według naszych potrzeb możemy zaplanować odpowiednio krótką lub dłuższą podróż.

Cena 8 PLN obowiązuje dla osób posiadających kartę Citibank Wizz Air i podróżujących z małym bagażem podręcznym (nowe zasady przewozu bagażu podręcznego w Wizz Air). Duży bagaż podręczny będzie nas kosztował kolejne 45 PLN od osoby w jedną stronę. Nie posiadasz karty Citibank Wizz Air? Nie jesteś członkiem klubu Discount Club? Skorzystaj z pomocy naszych użytkowników!

Z Trondheim do Bodo dojedziemy pociągiem za 199 NOK (110 PLN) w jedną stronę. Podróżujemy nocą, a czas przejazdu na północ Norwegii wynosi niecałe 10 godzin.

Za bilet w dwie strony z Trondheim do Bodo w mini-cenie (Minipris) zapłacimy 398 NOK (220 PLN). Rozkład jazdy oraz ceny biletów można sprawdzić na stronie NSB.

To może Ciebie zainteresować

2 Thoughts to “Zorza Polarna i koło podbiegunowe za 228 PLN”

  1. Magda

    Dobrze, że „białe noce” usunęliście 🙂

    1. latamyzgdanska

      Białe noce można tam zawsze podziwiać latem – warto odwiedzi to miejsce zarowno w miesiącach zimowych jak i letnich 🙂

Leave a Comment