Zapłacimy więcej za bilety Ryanair!

Złe wieści płyną do nas od Ryanaira. Przewoźnik ogłosił właśnie wprowadzenie nowej opłaty manipulacyjnej przy płatnościach kartą kredytową. Pasażerowie używający tej metody będą musieli zapłacić o 2% więcej. Ponadto Ryanair wprowadza nową opłatę administracyjną w wysokości 6 EUR/GBP.

Zmiana dotyczy wszystkich nowych rezerwacji po 30 listopada. Przewoźnik tłumaczy wprowadzenie nowej opłaty manipulacyjnej koniecznością dostosowania się do przepisów brytyjskiego urzędu ochrony konkurencji(OFT). Opłaty manipulacyjnej za płatność kartą kredytową będzie można uniknąć płacąc kartą debetową (np. Ryanair Cash Passport) lub niemiecką kartą ELV.
Nowa opłata administracyjna w wysokości 6 EUR/GBP jest z kolei związana z kosztami utrzymania strony internetowej. Na razie będą mogli jej uniknąć jedynie pasażerowie dokonujący rezerwacji za pomocą karty Ryanair Cash Passport z Irlandii, Niemiec i Hiszpanii. Jednak i w tych krajach nowa opłata zostanie wprowadzona – odpowiednio 1 lutego, 15 lutego i 21marca 2013 r.
Treść komunikatu Ryanair (pisownia oryginalna!)

Ranair, największa tania linia lotnicza w Europie, ogłosiła dziś (28 listopada), że w celu zastosowania się do Brytyjskiego  Urządu  Ochrony Konkurencji i Konsumentów (OFT) wprowadza opłatę manipulacyjną wysokości 2%  dla kart kredytowych dla wszystkich nowych rezerwacjach od 30 listopada, aby pokryć koszty związane z  płatnościami za karty kredytowe.

 

Pasażerowie, którzy chcą uniknąć 2% odopłaty, mogą to zrobić płacąc kartą debetową (łącznie z Ryanair Cash Passport) lub niemiecką kartą ELV.

 

Ponadto opłata administracyjna Ryanair €6/£6 (która obejmuje koszty związane ze stroną internetoweą Ryanair, www.ryanair.com) stosuje się do wszystkich nowych rezerwacji dokonanych od dnia 30 listopada, z wyjątkiem rezerwacji dokonywanych za pomocą Ryanair Cash Passport w Irlandii, Niemczech i Hiszpanii, gdzie administrator można uniknąć opłat do dnia 1 lutego, 15 lutego i 21 marca 2013 r.

 

Spowoduje to że europejskie operacje Ryanair bedą zgodne ze wszystkimi procedurami brytyjskimi, również z OFT’S

To może Ciebie zainteresować

3 Thoughts to “Zapłacimy więcej za bilety Ryanair!”

  1. Ryanie „fakaj” się ze swoimi pomysłami!

  2. […] Cena obowiązuje przy płatności kartą MasterCard PrePaid oraz przy podróży tylko z bagażem podręcznym. Uwaga: Ryanair od jutra (30.11) wprowadza stałą opłatę administracyjną w wysokości 6 EUR/GBP. […]

  3. […] weszła w życie nowa opłata administracyjna w Ryanair, o której pisaliśmy dwa dni temu. Do naszej rezerwacji doliczona teraz zostanie opłata w wysokości 28 PLN za lot za […]

Leave a Comment