Wizz Air rezygnuje z opłaty rezerwacyjnej?

Wygląda na to, że  od jutra Wizz Air rezygnuje z opłaty rezerwacyjnej – w przesłanej wiadomości przewoźnik informuje, że od 12 kwietnia 2013 roku „Wizz Air zaprzestaje pobierania opłaty rezerwacyjnej”.

Obecnie kupując bilet w Wizz Air musimy uiścić opłatę manipulacyjną w wysokości od 18 do 36 PLN za lot za pasażera (przelew lub karta kredytowa). Jedyną metodą zwalniającą z opłaty rezerwacyjnej była płatność z konta WIZZ.

Pełna treść wiadomości od Wizz Air:

„Uprzejmie informujemy, że z dniem 12 kwietnia Wizz Air zaprzestaje pobierania opłaty rezerwacyjnej, w związku z czym w odniesieniu do rezerwacji dokonanych po tym terminie korzyść w postaci braku opłaty rezerwacyjnej płynąca z dokonania płatności z konta WIZZ nie będzie mieć zastosowania.

Uzupełniliśmy bezpłatnie Pana / Pani konto jednorazową wpłatą, aby zachęcić Pana / Panią do korzystania z konta WIZZ podczas kolejnych rezerwacji.”

Jak wpłynie to na cenę biletów? Czy wzorem Ryanair opłata rezerwacyjna zostanie wciągnięta w całkowitą cenę? Przekonamy się już jutro.

To może Ciebie zainteresować

3 Thoughts to “Wizz Air rezygnuje z opłaty rezerwacyjnej?”

  1. Kolejna podwyżka Wizzair. Ceny biletów są wysokie, że już taniej będzie skorzystać z regularnych linii lotniczych, biorąc pod uwagę inne szczegóły jak bagaż podręczny czy odległość lotniska od miast docelowych. Karta CitiBank Wizzair traci już swoją atrakcyjność, więc można będzie ją zamknąć.

Leave a Comment