Sezon zimowy w Gdańsku

W tą niedzielę, 30 października, w życie wchodzi zimowy rozkład lotów. Przyjrzyjmy się, jakie połączenia zyskamy na zimę, a jakie zostaną skasowane.

Port lotniczy w Gdańsku zyska zimą nowe połączenie do Eindhoven obsługiwane przez Ryanair. Eurolot uruchomi w grudniu rejsy do Popradu, loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu. Linie lotnicze SAS rozpoczną także rejsy na trasie z Gdańska do Sztokholmu.

Najwięcej nowych połączeń z Rębiechowa uruchomi OLT Jetair – przewoźnik będzie operował do Berlina, Pragi, Bremy, Brukseli, Hamburga, Katowic oraz Rzeszowa.

Częściej polecimy do Oslo – Norwegian zwiększa częstotliwość rejsów do Oslo Gardermoen z trzech do pięciu tygodniowo, a Ryanair będzie obsługiwał cztery połączenia tygodniowo do Oslo Rygge.

Rzadziej polecimy do Dublina – Ryanair zmniejsza częstotliwość rejsów z czterech do dwóch tygodniowo. Również do Edynburga polecimy dwa, a nie jak do tej pory trzy razy w tygodniu.
Wizz Air zmniejsza częstotliwość rejsów do Doncaster/Sheffield oraz Liverpoolu – rejsy na tych trasach, za wyłączeniem okresu świąteczno-noworocznego, będą się odbywały dwa razy w tygodniu. Jeden lot tygodniowo mniej będzie także na trasie do Sztokholmu Skavsta, zaś w okresie świąteczno-noworocznym rejsy będą odbywały się codziennie. Rzadziej polecimy także do Turku – loty będą realizowane trzy razy w tygodniu.
Zimą nie polecimy liniami Ryanair z Gdańska do Alicante, Lufthansa kasuje także połączenie do Dusseldorfu. Na okres zimowy zawieszone zostały także rejsy airBaltic do Rygi.

To może Ciebie zainteresować

Leave a Comment