Poradnik: Jak rezerwować najtańsze bilety Wizz Air

Prezentujemy kolejny odcinek poradnika, w którym przedstawimy jak krok po kroku dokonać rezerwacji najtańszych biletów na przeloty liniami Wizz Air.

Bilety rezerwujemy na stronie Wizz Air. Aby korzystać z najniższych cen biletów musimy być członkami Discount Club oraz posiadać konto WIZZ, na którym mamy zgromadzone środki. Roczne członkostwo w klubie Discount Club kosztuje 130 PLN i gwarantuje nam zniżki (przy cenie biletu powyżej 39 PLN), dzięki czemu mamy dostęp do najtańszych biletów. Ze zniżki korzystają również nasi współpasażerowie (do 9 osób), pod warunkiem, że wszystkie osoby znajdują się na jednej rezerwacji z osobą będącą członkiem Discount Club. Wszyscy posiadacze kart Citibank Wizz Air stają się automatycznie członkami klubu Discount Club. Wszelkie informacje o klubie Discount Club znajdziemy >>>tutaj<<<.

Jeśli jesteśmy członkami Discount Club, to po wejściu na stronę Wizz Air, w panelu po prawej stronie logujemy się na swoje konto.

Po zalogowaniu mamy od razu podgląd, ile środków mamy zgromadzonych na koncie WIZZ.

W wyszukiwarce wybieramy interesujący nas przelot, np. Gdańsk – Mediolan Bergamo – Gdańsk. Ceny, które się pojawią zawierają już zniżkę dla członków Discount Club.

Po prawej stronie, w granatowym panelu, wybieramy metodę płatności – dwie, które zwalniają nas obecnie z opłaty manipulacyjnej to płatność z konta WIZZ lub voucher.

Przy wyborze płatności za pomocą konta WIZZ ukaże nam się najniższa możliwa cena biletu.

W dalszym etapie rezerwacji biletów dokonujemy wyboru usług dodatkowych. Aby uzyskać jak najniższą możliwą cenę za przelot wybieramy bezpłatną odprawę przez Internet, brak bagażu rejestrowanego oraz podróż tylko z małym bagażem podręcznym.

Potwierdzamy, że chcemy kontynuować rezerwację bez bagażu rejestrowanego.

W kolejnym kroku zaznaczamy opcję, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych usług jak np. pierwszeństwo wejścia na pokład czy miejsca z większą przestrzenią na nogi. Rezygnujemy z opcji WIZZ Flex oraz ubezpieczenia podróżnego.

W dalszej kolejności kontynuujemy bez wypożyczenia samochodu (wystarczy kliknąć przycisk „Kontynuuj” w granatowym panel po prawej stronie), wprowadzamy dane  pasażerów i dokonujemy płatności z konta WIZZ. Informacje na temat konta WIZZ dostępne są >>>tutaj<<<. Korzystając z płatności za pomocą konta WIZZ możemy kupić bilety dla maksymalnie 5 osób, pod warunkiem, że właściciel konta widnieje na rezerwacji. Potwierdzenie naszej rezerwacji zostanie wyświetlone na ekranie, a następnie przesłane na podany przez nas adres mailowy.

Jeśli nie posiadamy środków na koncie WIZZ lub nie jesteśmy członkami Discount Club, możemy skorzystać z pomocy innych użytkowników – w takim przypadku musimy jednak kupić bilet dla osoby, która jest właścicielem konta WIZZ. Opłaca się to przy droższych biletach i przy większej liczbie podróżujących osób.

Jeśli jesteśmy członkami Discount Club, ale nie posiadamy środków na koncie WIZZ to najtańszą metodą płatności jest przelew – do ceny biletu musimy wtedy doliczyć 18 PLN za lot za pasażera. Płatności za bilety za pomocą przelewu możemy dokonać w przypadku, gdy nasza podróż zaczyna się za min. 14 dni.

To może Ciebie zainteresować

Leave a Comment