Poradnik: Discount Club, czyli jak kupować najtańsze bilety w Wizz Air

W odpowiedzi na liczne pytania z Waszej strony, w kolejnej części naszego poradnika znajdziecie wszelkie niezbędne informacje o klubie Wizz Air Discount Club, którego członkowie mają dostęp do najniższych cen biletów na przeloty z Wizz Air. Jak zostać członkiem klubu, ile to kosztuje i jak korzystać z przywilejów dla klubowiczów – zapraszamy do lektury.

Kto może zostać członkiem Wizz Air Discount Club?

Wizz Air Discount Club, w skrócie WDC, umożliwia nam kupowanie najtańszych biletów w Wizz Air – najniższe ceny za przelot w jedną stronę zaczynają się wtedy od 39 PLN. Członkiem klubu WDC może zostać każdy – czy podróżuje często czy tylko kilka razy w roku – nie trzeba spełniać żadnych kryteriów, nie jest to żadna karta (kredytowa etc).

Ile to kosztuje?

Od października 2014 roku Wizz Air rozróżnia dwa typy członkostwa w klubie: Standard oraz Grupa. Członkostwo Standard kosztuje rocznie 139 PLN, natomiast członkostwo Grupa kosztuje rocznie 229 PLN.

wdc

Obecnie członkowie klubu Wizz Air Discount Club otrzymują również zniżkę w wysokości 23 PLN za każdą sztukę bagażu zakupioną na stronie przewoźnika.

Jak zostać członkiem WDC?

Członkiem klubu WDC możemy zostać wyłączenie przy rezerwacji biletów. Za pomocą wyszukiwarki znajdujemy interesujący nas lot, a dokonując wyboru terminu automatycznie na stronie pojawi nam się opcja wykupienia członkostwa w klubie WDC.

wdc1

Wybieramy członkostwo w klubie: Standard lub Grupa. Przypominamy, że członkostwo typu Standard umożliwia nam zabrania tylko jednego współpasażera, który również będzie mógł skorzystać z niższej ceny biletu. Członkostwo typu Grupa umożliwia zabranie nam na jednej rezerwacji do pięciu współpasażerów.

wdc2

Wybieramy członkostwo typu Standard. Nasze wyniki wyszukiwania zostaną odświeżone – teraz widoczna cena jest już ceną dla członków WDC, a po prawej stronie w granatowym panelu Podsumowanie widzimy, że do ceny przelotu została doliczona jednorazowa opłata za członkostwo WDC – w tym przypadku 139 PLN.

wdc3

Kontynuujemy rezerwację, w następnym kroku pola Imię oraz Nazwisko pasażera będą niedostępne – uzupełnimy to w dalszej części procesu rezerwacji, kiedy będzie zakładać swoje konto myWizz. Wypełniamy wszystkie niezbędne pola i zostaniemy zalogowani automatycznie na swoje nowe konto myWizz – korzystając z tego konta możemy dokonać odprawy on-line na nasze przeloty, mamy podgląd na nasze wszystkie rezerwacje, możemy dokonywać zmian (dodanie bagażu etc.).

Przy każdej następnej rezerwacji, po wejściu na stronę główną Wizz Air, najlepiej od razu zalogować się na swoje konto myWizz – przy wyszukiwaniu przelotów od razu będziemy widzieli ceny dla WDC.

wdc4

Dlaczego warto być członkiem WDC?

  1. Przez cały rok mamy dostęp do najniższych cen biletów. W zależności od posiadanego członkostwa – Standard lub Grupa – zniżkami objęci są również współpasażerowie podróżujący z nami na tej samej rezerwacji. W przypadku członkostwa Standard zniżką objęty jest jeden pasażer, w przypadku członkostwa Grupa – do pięciu pasażerów.
  2. Opłata za WDC może nam się zwrócić już przy pierwszym przelocie, szczególnie, jeśli kupujemy te nieco droższe bilety.
  3. Wizz Air często organizuje promocje „-20% na wszystkie bilety” (zniżka dotyczy taryfy biletu, nie opłat) – członkowie WDC zazwyczaj jako pierwsi mogą z niej skorzystać i mogą znaleźć przeloty w naprawdę dobrej cenie – lepszej niż promocja „-20%” dla wszystkich.

 

 

 

Korzystasz z naszych propozycji? Udało Ci się złapać fajną okazję?
To postaw mi kawę i wracaj po więcej tanich lotów z Gdańska :)

Korzystasz z naszych propozycji? Udało Ci się złapać fajną okazję? To postaw mi kawę :)

To może Ciebie zainteresować

Leave a Comment