Książki i przewodniki wędrują do…

To był naprawdę trudny wybór, bo Wasze pomysły na podróż były wspaniałe i życzymy Wam wszystkim, żeby jak najszybciej Wasze podróżnicze marzenia się spełniły. Musieliśmy wybrać jednak tylko trzy osoby, a pod uwagę braliśmy pomysłowość, wkład pracy w skomponowanie swojej wymarzonej trasy i połączenie pracy ze swoją pasją. Książki i przewodniki od wydawnictwa Bezdroża wędrują do…

Adrianna Skarbek:

” Jestem studentką weterynarii i w nadchodzące wakacje chciałabym połączyć swoją pasję studencką z dziecięcym marzeniem oraz rozwojem zawodowym. Moją podróż marzeń zaczęłabym od Kota Kinabalu na Borneo (lot z Kuala Lumpur), gdzie zaczęłabym podążanie szlakiem orangutanów borneańskich i panter mglistych, które zamieszkują zarówno malezyjską jak i indonezyjską część Borneo. Po przemierzeniu terenów Sabah, przeszłabym na stronę indonezyjską, gdzie w samym centrum wyspy spotkać można oba te gatunki. Dotarłszy na południowy zachód Borneo złapałabym lot z Banjarmasin do Denpasar na Bali i oddała się turystycznym przyjemnością na tej rajskiej wyspie. Szczególnie chciałabym zobaczyć święte krowy albinosy i lokalne teatralne widowisko. Dalej przeprawiając się wzdłuż przez Jawę dotarłabym na południe Sumatry. Jako, że istnieją również sumatrzańskie podgatunki orangutanów i panter mglistych, kolejnym celem mojej podróży byłaby północna Sumatra, gdzie przy odrobinie szczęścia udałoby mi się zaobserwować wspomniane zwierzęta i porównać je ze spotkanymi wcześniej na Borneo. To byłaby wymarzona i niepowtarzalna przygoda turystyczno zawodowa. Dodatkowo, podczas podróży przez Jawę i Sumatrę, odwiedzałabym lokalne plantacje kawy. Gdyby w między czasie była okazja przedostania się na Sulawesi, nie wahałabym się! W tych rejonach obrabia się kawę metodą mokrą, co jest rzadko spotykane, i można spróbować wspaniałej kawy Blue Java, której ziarna mają niebieski odcień i która jest prawdziwym rarytasem! Nic lepszego dla prawdziwego kawosza.”

Natalia

„Czym: autostopem
Co zabieramy: worek optymizmu, szklankę romantyzmu, kieliszek
szczerości, szczyptę pomysłowości, dużo uśmiechu

Moje wymarzone wakacje to Autostopem przez świat
Dążąc do celu poświęcę na to nawet kilka lat.
Mam zamiar wybrać się w przygodę życia
przecież jest jeszcze tyle do odkrycia.
Zwiedzać chce starożytne cywilizacje
i poznać ciekawe europejskie nacje.
Chciałabym spotkać inspirujące postacie
by po powrocie mieć co opowiadać tacie.
Ileż historii jest ciągle do wysłuchania
A ile pysznych potraw do posmakowania.
Paryż, Sydney, Paryż, Krym
Nawet piękny romantyczny Rzym.
Cały czas na mnie czekają
I tajemnice swe ciągle skrywają.
Mam już mapę w ręce przygotowaną
I trasę do jazdy stopem dopasowaną.
Więc już dzisiaj plecak swój pakuję
I do drogi się szykuję :)”

Marcin Hynek

„Maroko to kraj wielu kontrastów oraz gwarna i wielobarwna mozaika orientalnej kultury. Podróż do Maroka to spotkanie z prawdziwie baśniowym światem suków, zakupów, zapachów, niezwykłych faktur. To kraj o niezwykłej historii i barwnej tradycji – istna mieszanka oddziałująca na wszystkie zmysły. Wspaniałe góry, pulsujące miasta, zielone oazy palmowe i niekończące się atlantyckie plaże – to wszystko oferuje podróż do Maroka. Oto mój wstępny przepis na jego południową część…”

 

maroko

Zwycięzców prosimy o kontakt drogą mailową na adres: latamyzgdanska@gmail.com. Sponsorem nagród w konkursie jest wydawnictwo Bezdroża.


bezdroza

Korzystasz z naszych propozycji? Udało Ci się złapać fajną okazję?
To postaw mi kawę i wracaj po więcej tanich lotów z Gdańska :)

Korzystasz z naszych propozycji? Udało Ci się złapać fajną okazję? To postaw mi kawę :)

To może Ciebie zainteresować

Leave a Comment