Karta Citibank Wizz Air nie zwolni z opłaty transakcyjnej!

Złe wieści płyną do nas od Wizz Air – od 23 stycznia 2013 roku przewoźnik będzie pobierał opłatę transakcyjną nawet przy płatności kartą Citibank Wizz Air, jedyną która do tej pory z tej opłaty zwalniała.

Opłata ma wynosić 27 PLN za lot za pasażera. W ramach „rekompensaty” każda osoba, która posiada kartę Citibank Wizz Air będzie mogła kupować tańsze bilety, gdyż stanie się członkiem Discount Club. Oficjalny komunikat Wizz Air:

„Rezerwacje opłacane z konta Wizz Account są zwolnione z opłaty rezerwacyjnej.Od 23 stycznia osoby płacące za bilety kartami kredytowymi Citi Wizz i Wizz mogą korzystać z niższej opłaty rezerwacyjnej w wysokości 6 euro w porównaniu do wyższych opłat (8 euro) przy użyciu innych kart płatniczych. Posiadacze kart Wizz Air / Citi będą korzystać także z wszystkich przywilejów członkostwa w klubie Wizz Discount Club, które gwarantuje zniżkę wysokości 10 euro na każdy bilet dla członka klubu oraz 9 członków jego rodziny lub bliskich. Te korzyści się łączą co sprawia, że dokonując płatności kartami kredytowymi Wizz Air/ Citi można zgromadzić zniżkę na kolejną podróż, lub odbyć ją całkiem za darmo. Dzięki Wizz Air, latanie staje się jeszcze bardziej przystępne, szczególnie dla posiadaczy kart kredytowych Wizz Air i Citi.”

Opłaty manipulacyjne w Wizz Air będą wyglądały następujaco (za lot za pasażera):

 • przelew: 18 PLN
 • karta Maestro, Citibank Wizz Air: 27 PLN
 • karty kredytowe Visa, MasterCard, UTAP: 36 PLN

Jedyną metodą, by uniknąć opłaty manipulacyjnen w Wizz Air będzie korzystanie z konta Wizz – wpłacamy określoną kwotę (300 EUR),  a następnie z tego konta płacimy za wszystkie nasze bilety. Wszelkie informacje na temat konta Wizz znajdziecie TUTAJ

To może Ciebie zainteresować

28 Thoughts to “Karta Citibank Wizz Air nie zwolni z opłaty transakcyjnej!”

 1. Czy to dotyczy również opłaty za bagaż dokonywanej przy odprawie internetowej?
  Nie wiem czy dobrze to ujęłam

 2. przelwe bankowy to 18pln wiec nie widze tragedii

 3. Agata

  To fajnie, że akurat miesiąc temu wykupiłam sobie członkostwo w Discount Club a teraz miałabym za darmo :(.

 4. Jak bilet jest za 4zł to 18zł robi tragedię…

 5. Magdalena Stecewicz czy chodzi Ci o to, że już zakupie biletu chcesz dokupić bagaż? Wtedy nie jest już pobierana dodatkowa opłata transakcyjna.

 6. hmm, czy dobrze rozumiem? jesli wykupi sie czlonkowstwo w Discount Club LUB bedzie sie posiadaczem karty Citi Wizzair, to wowczas bedzie mozna kupowac bilety po tanszej cenie (nie wliczajac oplaty rezerwacyjnej). za to jesli posluzymy sie srodkami na koncie Wizz, wowczas bedzie to najtansza opcja?

 7. to jeszcze jedno pytanie: czy konto Wizz mozna doladowac zwyklym przelewem? do tej pory doladowywalem je tylko poprzez punkty zebrane na karcie Citi Wizzair.

 8. to jeszcze jedno pytanie: czy konto Wizz mozna doladowac zwyklym przelewem? do tej pory doladowywalem je tylko poprzez punkty zebrane na karcie Citi Wizzair.

 9. ” Fundusze do Konta Wizz można dodać przy pomocy doładowania konta WIZZ dokonując wpłaty kartą kredytową lub przelewem bankowym w wybranej walucie bazowej.” Regulamin konta Wizz dostępny jest tutaj: http://wizzair.com/pl-PL/useful_information/wizzplus_conditions

 10. @Jędrzej: tragedia to sa ceny w regulanych liniach lotniczych, wiec tak czy siak wizz jest tanszy! A jak ktos chce latac i go boli dodatkowe 18pln, to niech jezdzi rowerem 🙂

 11. dziekuje za odpowiedz. prawde mowiac w tym momencie dla posiadaczy karty to ta zmiana wychodzi na plus.

 12. Marta, nie zgadzam się, szczególnie z perspektywy właściciela tej karty, którą sprzedawano, bo „zwalnia z opłaty”. Dodatkowo w ostatnich magazynach pokładowych były jeszcze reklamy CC z hasłem dotyczącym 0zł za rezerwację. Generalnie widzę, że Wizzair szuka co raz większej ilości źródeł przychodów nie związanych z swoim core-business.

 13. Dobrze rozumiem, ze od 23.01 karta Citi = członkostwo w DC??

 14. A ile średnio trwa rozmowa z TC, odnośnie wpłaty kasy na swoje konto Wizz??

 15. Rafal Suchaczewski niestety tego nie wiemy 🙁

 16. Znalezione w necie: „dodanie środków to około 10 minut rozmowy (najpierw z jednym operatorem, potem przełączają do innego działu pobrać płatność)”, „minimalna kwota to 300 euro”.. Może ktoś z użytkowników wie i potwierdzi 🙂

 17. 300 EUR to faktycznie minimalna kwota, a jeśli 10 minut rozmowy to musimy sobie doliczyć ponad 40 PLN za taką „przyjemność”

 18. No niby tak, ale przy 27 zl za płatność Citi lub 18 zł przelewem, kwota ta szybko się zwróci..
  Bardziej martwi mnie to: „Jeżeli rezerwacja dokonywana jest w walucie innej niż waluta bazowa Konta WIZZ, suma w walucie rezerwacji zostanie przeliczona na sumę w walucie bazowej i zostanie odjęta od Konta WIZZ. Dokonując rezerwacji przez Internet możliwe jest jedynie dokonanie opłaty z funduszy na koncie za loty, których ceny podano w wybranej przez Klienta walucie bazowej. Pozostałe loty można zarezerwować za pośrednictwem telecentrum.” Dobrze rozumiem, że jeśli mam PLN, to przez net mogę kupić tylko bilety w tej walucie, a za bilety np w euro przez TC?? Jeśli tak to niech się wypchają!!

 19. niestety ale tez tak to rozumiem. to juz faktycznie troche lipa, za duzo kombinuja..

 20. Kuba

  No zaraz zaraz… Wizzair oglasza promocje-placcie kartami Citi, wiec ludzie te karty zakladaja, majac karte przez rok w promocyjnej cenie. I kiedy rozpoczyna sie drugi (drozszy juz) rok korzystania z karty Wizzair zmienia swoj regulamin platnosci…
  Zenada.
  Lubie Wizzair, i o ile nie przeszkadzaja mi podwyzki w oplacie bagazowej (mi to poprawi komfort podrozy), to wprowadzenie oplaty za platnosc Wizzairowa karta to przegiecie.

 21. […] obowiązuje dla członków Discount Club posiadających kartę Citibank Wizz Air (tylko do 23.01! nowe opłaty transakcyjne w Wizz Air) i podróżujących z małym bagażem podręcznym (nowe zasady przewozu bagażu podręcznego w […]

 22. Wizz staje sie takim samym chamskim bezczelnym wyzyskiwaczem pasazerow ja Ryanair dyma klientow na kazdym kroku. Akcja z podwojnym bagazem podrecznym co czesto kosztuje pasazerow wiele nerowo i kasy a teraz z kartami. Nie po to zalozylem karte wizz citi by teraz mnie jawnie oszukiwano i okradano z przywileju jej posiadacza.

 23. […] ostatnie dni, kiedy za bilety w Wizz Air możemy bezprowizyjnie płacić kartą Citibank Wizz Air. Od 23 stycznia 2013 roku przewoźnik będzie pobierał 27 PLN opłaty manipulacyjnej przy rezerwacji…. Posiadacze takiej karty zyskają natomiast darmowe członkostwo w klubie Discount […]

Leave a Comment