Jak uniknąć opłaty manipulacyjnej w Wizz Air – konto WIZZ

Od 23 stycznia 2013 roku obowiązuje nowe zasady płatności w Wizz Air. Jedyną metodą płatności, która zwalnia nas z opłaty transakcyjnej, jest teraz założenie konta WIZZ lub korzystanie z voucherów.

Jak założyć konto?

Konto WIZZ zakładamy poprzez stronę internetową przewoźnika. Podczas rejestracji wybieramy, w jakiej walucie chcemy trzymać środki na koncie – najlepiej wybrać tą, w której będziemy dokonywać najwięcej transakcji. Jeśli latamy głównie z Polski, to wybieramy PLN, jeśli z innych krajów (Francja, Włochy, Irlandia, Niemcy itd.) to wybieramy EUR lub w przypadku lotów z Wielkiej Brytanii wybieramy GBP. Po rejestracji otrzymamy 10-cyfrowy numer identyfikacyjny.

Jak zasilić konto?

Aby korzystać z konta WIZZ, musimy następnie zasilić je środkami. Prośbę o dodanie funduszy należy zgłosić przez Telecentrum, które podaje klientowi numer konta bankowego Wizz Air, na które należy dokonać wpłat, oraz identyfikator użytkownika WIZZ. Zlecenie płatnicze musi zawierać identyfikator użytkownika WIZZ w polu wpłaty.

Minimalna kwota, jaką możemy przelać na nasze konto WIZZ wynosi 1400 PLN (w przypadku konta w złotówkach) lub 300 EUR (w przypadku konta w euro). Doładowanie konta może nastąpić w formie przelewu lub z karty kredytowej. Pieniądze na koncie WIZZ powinny się znaleźć w dwa dni po tym, jak Wizz Air otrzyma je na swoje konto bankowe.

Korzystanie z konta WIZZ

Fundusze na koncie WIZZ można wykorzystać do płatności za rezerwacje dla pasażera i nie więcej niż czterech innych osób podróżujących wspólnie z pasażerem. W przypadku rezerwacji dokonywanych przy pomocy Konta WIZZ, posiadacz konta musi być zatem jednym z podróżujących pasażerów.

W przypadku gdy dokonujemy rezerwacji biletu w walucie innej (np. EUR) niż wybrana podczas rejestracji (np. PLN), suma w walucie rezerwacji (EUR) zostanie przeliczona na sumę w walucie bazowej (PLN) i odjęta od konta WIZZ. Dokonując rezerwacji przez Internet możliwe jest jedynie dokonanie opłaty z funduszy na koncie za loty, których ceny podano w wybranej walucie (np. PLN). Pozostałe loty można zarezerwować za pośrednictwem Telecentrum.

Nasze środki na koncie WIZZ dostępne są przez czas nieograniczony, niepodlegają zwrotowi i nie można ich przenieść na inną osobę. Fundusze na koncie WIZZ uzyskane w drodze przeliczenia punktów są dostępne zgodnie z warunkami dotyczącymi punktów. Punkty zbieramy za płatność kartą Citibank Wizz Air, a następnie możemy je przelać na nasze konto WIZZ.

Szczegółówy regulamin konta WIZZ dostępny jest TUTAJ.

To może Ciebie zainteresować

4 Thoughts to “Jak uniknąć opłaty manipulacyjnej w Wizz Air – konto WIZZ”

  1. no ale minimalne zasilenie 1400zł to spooorooo

  2. Natalia

    Gwoli ścisłości – punkty zebrane za płatności kartą Citi najłatwiej przelać „kliknięciem” z konta citibanku 🙂

  3. […] biletów w jedną stronę, obowiązują dla członków Discount Club przy płatności z konta WIZZ. W przypadku płatności przelewem do podanej ceny biletu należy doliczyć 18 PLN za lot za […]

Leave a Comment