Eurolotem w Tatry: Z Gdańska do Zakopanego w trzy godziny

Taka propozycja może skusić. Zwłaszcza, że to dobra okazja, by przyciągnąć pod Giewont tych turystów, którzy dotychczas – nie chcąc spędzić dnia w samochodzie i kolejnych godzin w korkach na zakopiance – rezygnowali z urlopu w polskich górach. Jak zatem w niecałe trzy godziny dostać się z Trójmiasta w Tatry? Podróż skraca Eurolot. Linie codziennie wykonują bezpośrednie loty z gdańskiego portu do Krakowa, skąd bus zabiera pasażerów do Zakopanego oraz w Tatry Słowackie.

Z Gdańska do Krakowa Eurolotem dostaniemy się codziennie jednym z dwunastu rejsów w tygodniu. Od poniedziałku do piątku na pasażerów porannych lotów z Trójmiasta (wylot o godz. 8.30) i Poznania, na małopolskim lotnisku czeka bus, który zabierze chętnych pod drzwi pensjonatu czy wynajętego w Tatrach domku.

– W ten sposób podróżni zaoszczędzą nie tylko na czasie. Przewóz odbywa się w systemie „od drzwi do drzwi”. Oznacza to, że bus będzie czekał na pasażerów Eurolotu, którzy zarezerwowali wcześniej transfer, na parkingu przez terminalem krajowym w Krakowie i dowoził ich pod wskazany adres na trasie Zakopane (Bukowina i Białka Tatrzańska)-Tatry Słowackie – mówi Anna Rusajczyk, rzeczniczka Eurolotu.

Szybkie połączenie ma przybliżyć mieszkańcom Pomorza i Wielkopolski ośrodki narciarskie w polskich i słowackich Tatrach, a kalendarz lotów z Gdańska pozwala planować zarówno dłuższe, jak i weekendowe wypady w góry.

Za lotniczy bilet z Gdańska do Krakowa zapłacimy już od 195 zł. Za tyle samo na eurolot.com zarezerwujemy lot powrotny. W cenie biletu lotniczego pasażer może zabrać do 26-kilogramów bagażu (w tym 20 kg bagażu rejestrowanego i 6-kg bagaż podręczny). Dzieci do drugiego roku życia podróżują Eurolotem za darmo a młodzież do 18. roku obowiązuje 50 proc. zniżka od ceny bilety.

Bezpośredni transfer busem z lotniska w Krakowie dla pasażerów Eurolotu zapewnia firma Via Vistula, z którą linie kontynuują współpracę. Opłata za przejazd z lotniska w polskie lub słowackie Tatry wynosi od 59 zł od osoby. Bus odjeżdża od poniedziałku do piątku ok. godz. 10.30 (przewoźnik czeka na pasażerów Eurolotu). Via Vistula zapewnia też przewóz powrotny na lotnisko. W cenie jest przewóz sprzętu sportowego, w tym nart i snowboardu. Bus wyposażony jest w fotele klasy biznes, gniazdka 230V i darmową sieć Wi-Fi.

To może Ciebie zainteresować

Leave a Comment