Zorza polarna. Z Gdańska do Bodo od 322 PLN

Przygotowaliśmy specjalną propozycję dla miłośników dalekiej północy, zimnych klimatów i zorzy polarnej. Z Gdańska lecimy do Trondheim, skąd dalej pociągiem udajemy się do Bodø, miasta położonego w północnej Norwegii.

Kiedy jechać?

Serwis Visit Norway donosi, że zorzę polarną najlepiej obserwować w okresie pomiędzy równonocą jesienną a wiosenną (od 21 września do 21 marca) pomiędzy godziną szóstą po południu a pierwszą w nocy, kiedy jest ciemno. Teoretycznie zorze polarne widoczne są w całej Norwegii, jednak najlepiej do ich oglądania nadają się miejsca za Kołem Podbiegunowym, czyli w północnej części Norwegii.

Przeloty z Gdańska

Z Gdańska do Trondheim lecimy linimi Wizz Air. Na przełomie stycznia oraz lutego polecimy do Norwegii za 78 PLN w dwie strony. Dostępność biletów w najniższej cenie sprawdzić można za pomocą kalendarza lotów eSKY. Cena obowiązuje dla członków Discount Club, przy dowolnej metodzie płatności (Visa, MasterCard, przelew bankowy) oraz przy podróży z małym bagażem podręcznym (o wymiarach 42 x 32 x 25 cm). Duży bagaż podręczny dodatkowo płatny.

tanielotytrondheim

Z Trondheim do Bodø

Pociągiem z lotniska w Trondheim do Bodø dojedziemy w około 10 godzin, za przejazd w jedną stronę zapłacimy od 249 NOK (122 PLN). Wybierając podróż przez noc odejdzie nam koszt noclegu, a norweskie pociągi są dość komfortowe. Ceny biletów oraz rozkład jazdy możemy sprawdzić na stronie NSB.
trondheimbodo

Noclegi

Najtańsze noclegi znajdziecie korzystając z naszej wyszukiwarki hoteli.Warto również sprawdzić ofertę noclegów w serwisie airbnb – korzystając z naszego polecającego linku otrzymacie przy pierwszej rezerwacji 85 PLN zniżki (minimalna kwota rezerwacji 59 EUR).

>>> Rezerwuj noclegi w airbnb

Top