Zamknięcie ruchu lotniczego

W związku z wprowadzeniem ograniczeń w ruchu lotniczym linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, Norwegian, Lufthansa, SAS, Eurowings i LOT zawieszają wszystkie połączenia z Gdańska (oraz z całej Polski).

Zawieszone loty

Wizz Air nie będzie realizował połączeń z/do Polski od 15 marca 2020 roku do końca kwietnia 2020 roku. Pasażerowie będą mogli otrzymać zwrot w wysokości 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji na konto klienta Wizz Air do wykorzystania przez kolejne 24 miesiące na produkty i usługi Wizz Air. Pasażerowie mogą również wybrać zwrot pieniędzy, o czym będą informowani w osobnej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną.

Ryanair zawiesza wszystkie loty z/do Polski w okresie od 15 marca do 30 kwietnia 2020 roku. Przewoźnik będzie się kontaktował drogą mailową z wszystkimi pasażerami, których rejsy zostały odwołane.

LOT zawiesił wszystkie połączenia krajowe, w tym z Gdańska do Krakowa oraz Warszawy, od 15 marca do 19 kwietnia 2020 roku.

airBaltic nie będzie realizował lotów, w tym z Gdańska do Rygi, do 14 kwietnia 2020 roku.

Finnair zawiesił swoje połączenia, w tym z Gdańska do Helsinek, do 30 czerwca 2020 roku.

KLM nie będzie obsługiwał rejsów, w tym z Gdańska do Amsterdamu, do 3 maja 2020 roku.

Lufthansa zawiesiła połączenia z/do Polski do 19 kwietnia 2020 roku.

Norwegian nie będzie latał do 16 kwietnia 2020 roku.

SAS zawiesił loty do 13 kwietnia 2020 roku.

Jak wrócić do Polski?

LOT we współpracy z ambasadami i polskim rządem ma pomóc Polakom wrócić do kraju. Organizowane są specjalne czartery, na pokładzie których można dostać się do Polski.

Polscy obywatele, którzy znajdują się za granicą i mają wątpliwości dotyczące jej przekroczenia powinni skontaktować się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych pod numerem +48 22 523 88 80. W sprawie organizacji powrotów do kraju obywatele powinni zwrócić się do polskiej placówki dyplomatycznej znajdującej się w kraju, w którym obecnie przebywają.

Jak poinformował LOT: przewoźnik jest gotowy w realizacji programu „Lot do domu”. W celu rezerwacji biletów należy wejść na stronę www.lotdodomu.pl

Top