Odwiedź Amsterdam w drodze na wakacje

Planujesz podróż z przesiadką w Amsterdamie? Z biletem KLM, dzięki opcji „stop-over” możesz zatrzymać się w stolicy Holandii w drodze na wakacje, bez dodatkowych opłat.

Czy wiesz, ze lecąc liniami KLM można zatrzymać się w Amsterdamie na dowolną liczbę dni i zwiedzić to piękne miasto w drodze na wakacje? Z przerwy w podróży (ang. stopover) wliczonej w cenę biletu mogą skorzystać osoby lecące KLM w klasie ekonomicznej na trasach międzykontynentalnych do Azji, Ameryki Południowej i na Karaiby. Dzięki tej opcji można zwiedzić dwa kraje w cenie jednej podróży. Dowiedz się jak to zrobić!

klm,samolot

Przystanek, bez dodatkowych opłat

Pasażerom z Gdańska, Warszawy, jak i Krakowa podróżującym liniami KLM i Air France do Azji, Ameryki Południowej i na Karaiby przysługują 2 bezpłatne przerwy w Amsterdamie lub/i w Paryżu. Przerwę można zaplanować podczas trasy „tam” jak i przy podróży powrotnej do Polski lub nawet w obie strony. Dzięki współpracy KLM z Air France obie linie mogą sprzedawać wzajemnie swoje loty, a podróżni mogą kupić „podróże łączone” – z przesiadką w Amsterdamie w jedną stronę, a w Paryżu z powrotem.

Jak zarezerwować przelot z postojem w podróży? Wystarczy na stronie www.klm.pl rozpocząć proces rezerwacji biletu online, przy czym należy zaznaczyć opcję „podróż złożona”. Następnie należy zaplanować podróż odcinkowo np.:

  1. Gdańsk – Amsterdam
  2. Amsterdam – Singapur
  3. Singapur – Gdańsk

gdnsin

Na tym etapie ustalamy ile dni ma trwać nasz „stop” w Amsterdamie (lub Paryżu) System wyszuka nam dostępne połączenia wraz z cenami. Wybieramy pasującą nam ofertę i finalizujemy rezerwację.

Korzystając z nowej oferty należy pamiętać, aby długość przerwy w podroży nie była dłuższa niż ważność biletu, a bagaż należy odebrać w miejscu przerwy w podróży – w Paryżu lub Amsterdamie (nie może on bowiem zostać nadany do finalnego celu podróży). Ponadto bezpłatna przerwa w podróży możliwa jest w określonych taryfach (publikowanych) – zależności od dostępności miejsc w wymaganej klasie rezerwacyjnej i podlega dodatkowemu podatkowi lotniskowemu i szczegółowym warunkom w zależności od trasy, dlatego należy je sprawdzić na stronach linii lub dzwoniąc na infolinię.

gdnsin1

Natomiast podróżni KLM, którzy chcieliby skorzystać z dłuższego (więcej niż 24h) postoju w Amsterdamie przy podróży do Ameryki Północnej, Afryki, na Bliski Wschód czy Europy, muszą liczyć się z dopłatą do biletu w wysokości 75 euro za 1 postój. Trzeba też oczywiście sprawdzić czy taryfa naszego biletu pozwala na taką opcję. W tym celu zachęcamy do kontaktu z infolinią KLM..

Dlaczego Amsterdam?

Istnieje wiele powodów, dla których warto odwiedzić to wyjątkowe miasto. Światowej sławy muzea i wystawy, setki różnorodnych festiwali, a także unikalna atmosfera klubów, kawiarni i barów to tylko niektóre z nich. Amsterdam oferuje także niepowtarzalne wycieczki kanałami wodnymi lub licznymi szlakami rowerowymi. Więcej inspiracji znaleźć można na stronie Iamsterdam (http://www.iamsterdam.com/en/visiting), gdzie dostępne są również ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu w stolicy Holandii. Na Iamsterdam można kupić także kartę miejską, wynająć hotel i ułożyć plan pobytu od A do Z.

print-Amsterdam visual

Rezerwacja biletów oraz informacje potrzebne przy planowaniu podróży na: stronie www.klm.pl, pod numerem telefonu 48 (22) 51 23 947 oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.

Top