Darmowy duży bagaż podręczny w Wizz Air

Wizz Air wprowadza zmiany w swojej polityce przewozu bagażu – już niedługo na pokład samolotów węgierskiego przewoźnika bezpłatnie będziemy mogli zabrać duży bagaż podręczny.

Od 29 października 2017 roku za darmo na pokład samolotów Wizz Air będzie można wnieść bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg. Obecnie za duży bagaż podręczny trzeba uiścić opłatę, a jego wymiary są nieco większe: 56 x 45 x 25 cm i bez limitu wagowego.

Wizz Air, podobnie jak Ryanair, zapewnia, że na pokład samolotu będzie w stanie zabrać tylko część podręcznych bagażu, pozostałe zostaną bezpłatnie umieszczone w luku samolotu.

Aby mieć pewność, że nasz bagaż podręczny poleci z nami na pokładzie możemy wykupić opcję Wizz Priority, która daje nam również priorytetowe wejście na pokład oraz możliwość zabrania drugiego, małego bagażu o wymiarach: 40 x 30 x 18 cm. Swój bagaż podręczny na pokład zabiorą również pasażerowie podróżujący w taryfach: Wizz Go, Wizz Plus i Wizz Privilege Pass.

Pasażerowie, którzy już wykupili duży bagaż podręczny na podróże w sezonie zimowym otrzymają zwrot opłaty. Dodatkowo Wizz Air zmniejsza limit wagowy na przewóz bagażu rejestrowanego: z 23 na 20 kg.

Top